Portakal Çiçeği Karnavalı’nda su korteji yapıldı

Bu yıl 1,5 milyon kişinin sokaklarda kutladığı Uluslararası Adana Portakal Çiçeği Karnavalı, son gününde de çeşitli etkinliklerle devam etti.

Yurt içi ve yurt dışından 200 bine yakın turistin katıldığı karnaval, Seyhan Nehri’nde düzenlenen su korteji ile sürdü.

Turuncu-yeşil renklerdeki kurdele ve çiçeklerle süslenen onlarca kano, gondol ve tekne nehre indirildi, ziyaretçiler selamlandı.

 

Karnavalın buluşma noktası olan Merkez Park’ta eğlenen katılımcılar, kortejin hareket etmesiyle nehrin kıyı şeridinde kalabalık oluşturdu.

Kortejdeki kanocular, gondol ile teknede davul ve zurna ile eğlenenler, kıyıdaki ziyaretçileri selamladı. Bazı kanocular ise akrobatik hareketler yaparak eğlendi.

Ziyaretçiler, cep telefonu kameralarıyla bu anları ölümsüzleştirdi.

“ADANA’YA GELİN, CİĞERİMİ YİYİN”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, “Dünyada bir benzeri olmayan bu karnavalın ünü sadece Adana ile sınırlı kalmadı, önce Türkiye’ye ardından da dünyaya yayıldı. Sizin sıcaklığınızdan dolayı her yıl gelen insanlar komşusunu, arkadaşını, tanıdığını da karnavala getirmek istiyor. Her yıl nisan ayında Adana’ya gelin, ciğerimi yiyin” dedi.

Kortejdeki kano, gondol ve tekneler nehir boyunca ilerleyip, şehrin tarihi ve kültürel dokularını yansıtan noktalarda ziyaretçileri selamlayıp, bitiş noktasına ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x